צינור השקיה

צינור השקיה הוא אביזר קטן וחיוני בכל בית שיש בו צמחייה. צינור השקיה יעיל במיוחד להשקיית עציצים, למילוי דליים, לניקיון משטחים ולצרכים פנאי נוספים. הנה מספר עצות שיעשו לכם את החיים קצת יותר קלים.

מאת: מערכת האתר

אחד ממוצרי הגינון החיוניים ביותר לכל בעל בית הוא צינור גינה פשוט, לפחות מסוג אחד. גם אם הגינה שלכם קטנה וזקוקה למעט השקיה, וגם אם התקנתם מערכת השקיה ממוחשבת, עדיין, צינור השקיה יהיה לכם לעזר רב במהלך העונות והצרכים המשתנים.

 

פטנט תליה לצינור השקיה

 צינור השקיה

בעת השימוש בצינור ההשקיה, בדרך כלל הוא נסרח על הקרקע בסביבות הברז ומכה קשות בצמחים השתולים שם. הפתרון במקרה כזה הוא לא לשתול צמחים ליד הברז (אבל חבל לא לנצל מקום כזה שהוא על פי רוב לח ואינו סובל מחוסר מים) או לקחת מוט ברזל בניין חזק (הנקרא ברזל "סיגמה") ולרתך לקצהו האחד פרופיל של צינור עגול או מרובע. תוקעים את מוט הברזל היטב בקרקע במרחק-מה מן הברז ומשחילים את צינור ההשקיה בתוך הפרופיל שבראש מוט הברזל. כך יוצרים בעזרת המתקן מעין גשר מעל הצמחים המאפשר להשתמש בצינור ולמשוך אותו לאן שרוצים, מבלי שהוא יחבוט בצמחים הגדלים ליד הברז או ירמוס אותם.

 

 

 

חיבור צינור השקיה לברז מים

 צינור השקיה לגינה אחרי שהחלטתם להתקין ברזי השקיה, התקינו בכל נקודה שבה יש ברז, לא סתם ברז אלא ברז מפוצל אופקית לשני ראשים, או אם המקום אינו מאפשר זאת, התקינו ברז על ברז באופן אנכי (ראו צילום).

כל ברז מתכת עולה X ₪ ועוד אי אילו מחברים או צינור מאריך יעלו לכם עוד כ- Y ₪, אבל היתרון שתזכו בו גדול (אם יש לכם כבר ברז אחד תזדקקו רק לאחד נוסף + זווית קטנה + מחבר מהיר).

לראש אחד של הברז המפוצל חברו את צינור ההשקיה הארוך ולראש השני חברו צינור השקיה קצרצר (40-50 ס"מ) שבעזרתו תוכלו למלא בקלות דלי או משפך מבלי שתצטרכו לחפש את קצה צינור ההשקיה הארוך.

  

המומחים שלנו ברשת הגרעין, ישמחו להמשיך ולייעץ לכם בכל נושא שקשור לגינה ולחצר שלכם. צינור השקיה ניתן להשיג בכל אחד מ 36 סניפי הרשת שלנו, במגוון סוגים ולמגוון שימושים.