לוקח את כולם: הווינר שמארגן לכם קיץ נקי מחרקים

שיירה של נמלים פוסעת נחושה על השיש במטבח, ג'וק ענק חוצה את הסלון בריצה ובלילה הזמזום הזה באוזן שאפשר להשתגע ממנו. שלום לך קיץ ולמה שוב באת עם החרקים?!
פורסם במגזין 7boom

אכן כבר חמים בחוץ ועוד ילך ויתחמם, כמובן, וזה אומר שלא רק זמן החלפת השמיכות הגיע, אלא שגם החרקים למיניהם יצאו לדרך. זו הייתה הבשורה הרעה – והנה היא מאחוריכם.

עכשיו לבשורה הטובה: אם בעבר, לצד הרחקת המזיקים, השאירו חומרי ההדברה גם ריחות רעים, פגעו בסביבה ואילצו אותנו לעזוב את הבית לפרק זמן כזה או אחר, הרי שהיום הסיפור שונה לגמרי.

חומרי ההדברה המתקדמים של היום גם מאפשרים ביצוע הדברה באופן עצמאי ובעיקר מאפשרים להגיע לאותה יעילות של הדברה ללא הנזק - לא לבני הבית, לא לחיות המחמד ולא לסביבה.המעניין הוא שלא רק החומרים השתנו, אלא גם הטכניקות. אחת מהן, למשל, היא מה שנקרא מיקרוקפסולרית, חומר פעיל שמשתחרר לאט (ללא ריח ועם רעילות כמעט אפסית), כאשר החרקים שיפגשו בו יעבירו אותו לשאר אזורי הבית ובעיקר לתוך הקן ובכך יחסלו את כלל אוכלוסיית החרקים.

איך זה עובד? החומר מגיע בצורת נוזל המכיל קפסולות זעירות המכילות את הרעל. כל עוד המים עוטפים את הקפסולות החומר לא פעיל. ואולם כאשר החרק יעבור על השטח שהספיק כבר להתייבש, יפגוש שם את הקפסולות וישא אותן עליו לאן שילך.

בהתאם לכך נדרש ריסוס מקומי בלבד - סביב הפנלים, על אדני חלונות ובאזורים בהם נצפו החרקים – ובכך עולה יתרון לפיו אין צורך לרסס באופן אינטנסיבי את כל הבית.

אחד התכשירים שהוכחו כמוצלחים במיוחד בטכניקה זו עונה לשם ווינר, אשר כשמו כן הוא - מצליח להדביר סוגים רבים של חרקים: תיקנים, נמלים, עכבישים, פרעושים, זבובים, יתושים וחרקים מעופפים אחרים.

 

איך עושים זאת לבד?

1.     תכשיר הדברה כמו הווינר מיועד לשימוש עצמי, ובמיוחד בעונה זו של השנה בה מתרבים החרקים אבל בהחלט לא רק. התכשיר קוטל את החרקים הפוגשים בו גם כאשר מרססים אותם ישירות.

2.     לטובת הדברה עונתית אין צורך לרסס את כל הבית אלא רק באזורים בהם נצפו החרקים, כמו גם סביב הפנלים ואדני החלונות. החומר "נדבק" לגופם והם יעבירו אותו הלאה.

3.     טווח ההשפעה של חומר הדברה דוגמת הווינר הינו 3 חודשים, בתנאי שלא שוטפים אותו או שהוא חשוף ישירות לשמש.


לרכישה לחץ כאן  או פנה לסניף הגרעין הקרובמאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
© כל הזכויות שמורות