דישון בשחרור איטי

דשן בשחרור איטי – פתרון פשוט לאורך כל השנה 

מומחי הגרעין מספקים לכם מספר טיפים לקראת האביב


לאחר תרדמת החורף זקוקה הגינה לשיקום. דישון ראשוני לאחר החורף יחסוך לנו כסף ויעזור לנו לשמור על גינה מטופחת ויפה. במידה ולא נדשן בזמן נסבול בהמשך ממזיקים וממחלות אחרות.


דישון הגינה והמדשאה דורש מיומנות בזיהוי הצרכים, כמויות פיזור ותזמון.

 

שני דרכים לדישון בדשן מוצק:

 

1.   פיזור דשנים ב"שחרור מהיר" כגון: 20-20-20, אוריאה או גפרת אמון, השפעתם מהירה ומידית ולטווח קצר. שימוש בחומרים אלו דורש זיהוי ומיומנות וכרוך בסיכון שהדשא ייצרב עקב פיזור שאינו מדויק.

      חשוב מאד להשקות לאחר פיזור הדשן ע"מ למנוע צריבה.

 

2.   פתרון מעולה ופשוט המתאים לבעלי גינות קטנות ובינוניות ובעיקר למי מאתנו שאינו גנן, הוא שימוש בדשנים ב"שחרור איטי". דשנים אלו מתפרקים לאט במהלך העונה ופשוטים מאוד לשימוש. הדשנים מתפרקים בשחרור איטי ואנו מפזרים אותם אחת ל- 3-6 חודשים ללא כל התערבות נוספת. הם עשויים כמעין ממברנה שבתוכה נמצא החנקן (אשר מפתח את העלווה בצמח), הזרחן (שאחראי על הפרי בצמח) והאשלגן (אשר שומר על הצמח בעת מחסור ועקה). כאשר הטמפרטורה עולה בגינה ביחד אם אחוזי לחות גבוהים בקרקע, הדשן מתפרק בערכים נכונים ישירות לצמח ללא צריבות וטעויות דישון.

 

המדשאה

על מנת לשקם את המדשאה לאחר החורף, ראשית, עלינו לעורר את הדשא ב"סטרטר" (עתיר אשלגן וזרחן המשקם ומעורר את הדשא). טיפול זה בא להאיץ את שיקום הדשא. נוסחאות הסטרטר הותאמו לגינות הפרטיות בשילוב האופטימלי של NPK וברזל.

לאחר שטיפלנו טיפול ראשוני בדשא, באמצעות "סטרטר", ניתן לעבור לדישון המשך באמצעות  דשאון אביב-קיץ. התדירות המומלצת היא: דישון ראשון כשבוע–שבועיים לאחר השימוש בסטרטר ומכאן בתדירות של אחת ל- 3 חודשים. מומלץ להשקות את המדשאה לאחר פיזור הדשן על מנת למנוע צריבה.  


הצמחייה בגינה

את שאר הצמחייה בגינה יש לדשן עם תחילת האביב, טיפול המתבצע פעם בחצי שנה. הזנה מאוזנת, בהרכב חומר נכון, מאפשרת לצמח לקיים תהליכים נכונים. השימוש ברמות חנקן (מעודד צימוח) ואשלגן (חשוב לפריחה) במינונים הנכונים חשובה.  נוסחת  המולטיגן של הגרעין, דישון בשחרור איטי ומבוקר, לתקופה של 6 חודשים, פותחה במיוחד עבור גן הנוי.

שימוש במולטיגן רצוי גם בכל נטיעה/שתילה שאנו מבצעים במהלך העונה, אם ברצוננו גינה מלבלבת ופורחת. מומלץ להשקות לאחר פיזור הדשן על מנת למנוע צריבה.


מבצעים:

מבצע לגינה הקטנה - חבילה במבצע סטרטר (50 מ"ר), דשאון (50 מ"ר), מולטיגן (900 גר')


מבצע לגינה הגדולה - חבילה במבצע סטרטר (200 מ"ר), דשאון (200 מ"ר),  מולטיגן 4 ק"ג© כל הזכויות שמורות