משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםמהי טכנולוגיית המיקרו קפסולה Microencapsulation

מהי טכנולוגיית המיקרו-קפסולה (Microencapsulation)?

הפיתוחים החדשים בתחום הדברת החרקים
מאת גל כהן מחברת RPC

בעולם ההדברה קיימות מספר פורמולציות (תואריות) של תכשירי הדברה. אחת מהן, היא תוארית מיקרוקפסולרית. מיקרו- קפסולה הנה קפסולה זעירה מיקרוסקופית, המכילה בתוכה את החומר הפעיל דהיינו, את הרעל עצמו. מיליוני קפסולות שכאלה, מצויות בתוך נוזל שהוא זה שיוביל אותן למקום בו ברצוננו לרסס. כל עוד הקפסולות נמצאות בתוך הנוזל, הן לא פעילות וזאת אודות ל"קרום" מיוחד שעוטף אותן ואינו מאפשר לרעל לצאת. בזמן הריסוס, הנוזל המרוסס, מתייבש ורק אז קרום הקפסולה, נסדק קלות ומתחיל לשחרר באיטיות את החומר הפעיל החוצה. אז בעצם, באותו המקום בו נמצאות הקפסולות הזעירות, ייצא חומר הדברה שידביר את החרקים. לטכנולוגית המיקרו קפסולה, יתרונות רבים והבולטים בהם הנם:


1.   בטיחות – כל עוד הקפסולות יימצאו בסביבה רטובה, הן לא יפעלו, לפיכך, במקרה קיצון חס וחלילה בו ילד או בעל חיים ילקק את החומר המרוסס, הקפסולה תיסגר בשנית ולא שתחרר ממנה רעל ולכן לא יהיה חשש להרעלה.

2.   משך פעילות ארוך – אודות השחרור האיטי של החומר הפעיל מתוך סדק הקפסולה, התרסיס יוותר יעיל למשך זמן רב יחסית לתכשירים אחרים מה שמאפשר תוצאות טובות ואזור נקי מחרקים.

3.   דביקות – קרום הקפסולה דביק ונצמד לחרק (לכל החרקים יש שערות גוף) כך שברגע שהחרק יעבור על המקום המרוסס, ייצמדו אליו הקפסולות הרעילות וילכו אתו לכל מקום שילך הוא. עובדה זו מאפשרת הדברה יעילה ביותר מאחר וגם אם רק חרקים מסוימים יעברו על החומר, ההדברה תגיע גם לחרקים האחרים וזאת על ידי אותם "נשאים" או "סוסים טרויאנים" שיובילו את הרעל עליהם .


תכשירים הפועלים בטכנולוגיה המיקרוקפסולרית

תרסיס Winner - הדברה מלאה של חרקים בבית ב- 49 ש"ח בלבד

ה "ווינר" הוא תכשיר קוטל חרקים כללי. החומר מתאפיין ביכולת שיחרור איטית כך שנשאר פעיל וממשיך לתפקד עד שלושה חודשים לאחר הריסוס. החומר חסר ריח ועם רעילות כמעט אפסית.

 

הביצוע פשוט וקל. מתיזים לאורך הפנלים בחדרי הבית, על אדני חלונות, בארונות צנרת במטבח ובחדר האמבטיה, בסלון ובאזורים בהם נצפו חרקים ואין צורך לרסס באופן אינטנסיבי את כל הבית.

באמצעות טכנולוגיית  ה- MICROCAPSULA, החומר ידבק לחרקים שיפגשו בו ויעבירו אותו לשאר אזורי הבית, בכך יחסלו את כלל אוכלוסיית החרקים. חרקים שיכנסו הביתה, גם לאחר הריסוס, יחוסלו אף הם מכיוון שהחומר שארתי ומתפרק לאט.

החומר בטוח לשימוש בסביבת בני אדם וחיות מחמד (באישור המשרד להגנת הסביבה) ואין צורך להתפנות מהבית.

התכשיר יעיל ומדביר תיקנים, נמלים, עכבישים, פרעושים, זבובים, יתושים וחרקים מעופפים אחרים.

זמן קצר מאוד לאחר הריסוס נראה תוצאות ולמשך כשלושה חודשים.  ו לאחר מכן ובמידה והתגלו חרקים נבצע פעולת "חיזוק" בריסוס נוסף וכך נזכה בקיץ ללא חרקים בבית .


 
 

ולבעלי הכלבים והחתולים –  "אמבוש" - קיץ נקי מפרעושים וקרציות וללא שימוש באמפולותיש לכם חיית מחמד? הנה פתרון זול ומעולה שימנע ממכם להרעיל את חיית המחמד שלכם באמפולות ובחומרים כימיים במהלך הקיץ. מחודש אפריל או מאי (עת מגיעה הטמפרטורה ל- 27 מעלות שם מתעוררת גם פעילות הפרעושים) נרסס במקומות המרבץ של חית הבית את תרסיס ה"אמבוש", בכך נמנע את התפתחות אוכלוסיית הפרעושים והקרציות במהלך כל העונה עד בוא החורף.

התכשיר בטכנולוגיית  ה- MICROCAPSULA - חומר בעל פעילות ארוכת טווח, ומתפקד גם הרבה זמן לאחר הריסוס, ללא ריח ועם רעילות כמעט אפסית לבני אדם ובעלי חיים. התכשיר יציב באקלים הישראלי ואינו מאבד מיעילותו. במהלך העונה מומלץ לבצע שניים-שלושה ריסוסי "חיזוק" (המאמץ אינו גדול) ובכך להבטיח קיץ נקי מפרעושים וקרציות לידידי האדם החשובים לכם. בנוסף לזאת, לתכשיר יכולת קטילה והפחתה משמעותית גם של זבובים ולעיתים גם יתושים בבית במהלך כל הקיץ. מחיר: 49.90 ₪


החומר קיים גם לבעלי משקי חי, מושבניקים, באריזה מרוכזת וגדולה יותר, חומר הנקרא די קיי וטרינרי, המותאם למינון של כ- 20-30 ליטר ריסוס ומחירו 149 ש"ח בלבד