משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםציוד לגינה

ציוד לגינה


גינון בחצר עשוי להיות מהנה אם יש לכם בבית ציוד וכלים מתאימים. ציוד גינון כדאי לבחור בצורה מושכלת ויסודית, הן בגלל מקום האחסון שתזדקקו לו והן מבחינת איכות הציוד עצמו. כדאי להחזיק בבית מבחר בסיסי של אביזרים. להלן ההמלצות שלנו.

מאת: אהרל'ה ליס, מנהל מחלקת טכני

 

כל מי שמחזיק בבית ציוד גינון איכותי יודע שאפשר להפוך פעולה קשה ומורכבת לעבודה פשוטה, קלה ואפילו מהנה.
לפניכם המלצתי לתשעה כלים ואביזרים שכל גנן חובב צריך להחזיקם במחסן או בארגז הציוד שלו:

 

**********

מאמרים נוספים בערוץ זה:

 

צינור השקיה  - אביזר קטן וחיוני בכל בית שיש בו צמחים.

ממטרות  - בעולם ההשקיה והגינון קיים מגוון רחב מאוד של ממטירים ומתזים.

על עציצים ואדניות  - מחפשים משהו דקורטיבי? רוצים לחסוך בהוצאות השוטפות?

 

**********

 

אֵת חפירה

 

מיועד לחפירת בורות, לנטיעת עצים ושיחים, לסילוק עשבייה סבוכה  וקשה ולפינוי כמויות קטנות של אדמה ופסולת. חפשו את עם ראש פלדה, ידית אחיזה נוחה ומוט עץ איכותי. כדאי לרכוש את מסוג טוב, גם אם מחירו  יקר מעט, מכיוון שהוא יחזיק מעמד שנים ארוכות, ישרת אתכם  נאמנה ויחזיר את ערכו הרבה לפני שתרגישו.

 

אֵת תעלות

 

מיועד לשתילת צמחייה עונתית, לעשבי תיבול וירקות, לסילוק עשבייה עדינה הצמודה לצמח, לערבוב אדמה עם חומרים מזינים, למילוי עציצים ואדניות ולחפירת תעלות לצנרת. חפשו אֵת תעלות העשוי כולו מיציקה אחת, כדי  שלא יתבלה במהירות.

קלשון

קלשונים הם ציוד חיוני לגינה לצורך טיפול בצמחייה ירוקת-עד, לתיחוח אדמה דחוסה ולערבוב ערימות קומפוסט.

 

לקלשונים יש מגוון צורות ומידות. השיניים הן בעובי משתנה ומספרן אף הוא משתנה ממוצר למוצר. חשוב לרכוש קלשון בעל זרוע איכותית חזקה ועדיף שהאחיזה בה תהיה בצורת D. היכנסו לאחד הסניפים ותוכלו לקבל ייעוץ והתאמה לגבי הקלשון שיתאים לצרכים שלכם בגינה.

מעדר

יש סוגים רבים ושונים של מעדרים. סוג המעדר שתבחרו  תלוי בגודל החצר שלכם ובסוג הצמחייה ששתלתם בגינה. כדאי אף להחזיק שני סוגי מעדרים -האחד עדין יותר והשני גדול ומאסיבי יותר. בכל מקרה, מעדר הוא מוצר נחוץ במחסן הכלים שלכם, מכיוון שהשימושים בו רבים ויעילותו גבוהה.

 

 מגרפה

 

איסוף העלים הנושרים מהעצים והגזם המצטבר על האדמה נעשה בצורה הטובה והנכונה ביותר בעזרת  מגרפה. מגרפות העשויות מפלסטיק אינן יקרות בדרך כלל וממלאות את תפקידן היטב. מגרפות העשויות מפלדה, שהן יקרות יותר, משמשות אותנו גם לאיסוף פסולת וגזם קשים יותר בלי לפגוע בצמחייה המתחדשת, העדינה יותר.


מקלטר ידני

 

כלי קטן, המסייע לנו בתיחוח ערוגות. יש לכסות את הזרעים לאחר פיזורם בשוחות ולאוורר את האדמה הדחוסה. העדיפו מקלטר העשוי מיציקה אחת, שהוא עמיד יותר לאורך שנים.

מזמרה

המזמרה חיונית למגוון משימות בתחום טיפוח ושימור החצר והגינה הביתית. מזמרה איכותית עשויה לעלות לא מעט, אך כדאי להשקיע בה, משום שהיא יעילה ונוחה לשימוש. בבואכם לקנות מזמרה מומלץ להיוועץ במוכר באשר לאחיזה נכונה של הכלי, אופן האחסון והדרך לנקות ולשמר אותה בצורה אופטימלית. כך תמנעו בלאי מוקדם.

צינור השקיה על גלגלת

בכל חצר ראוי שיהיה צינור השקיה ארוך מספיק, כדי שיגיע לכל שטח הגן ויוכל להשקות כל עציץ וערוגה בכל פינה. המלצתנו היא לרכוש צינור מגומי, שהוא רך ונוח לצורכי חצר קטנה.

בבואכם לרכוש צינור השקיה ודאו שאפשר לחבר לקצהו ראשים שונים לצורת התזה מגוונת וכן מומלץ לקנות גם גלגלת איכותית לשמירה על הצינור במצב מסודר, כשהוא אינו בשימוש.


כפפות

כפפות לעבודה בגינה הן אביזר נחוץ בכל חצר לשם נוחות העבודה אבל בעיקר למען הבטיחות. הכפפות ישמשו אתכם כמעט בכל משימות הגינון, החל בגיזום ורדים, איסוף פסולת וכל עבודה מאומצת שהיא, שבה ירפדו הכפפות את האחיזה בכלים הכבדים. הקפידו לרכוש כפפות איכותיות והיוועצו במומחי הרשת באשר לשימוש הנדרש לכם. כדאי תמיד להחזיק זוג נוסף של כפפות בבית, למקרה שתזדקקו לסיוע מבן משפחה נוסף, או למקרה שהכפפות יירטבו וכדומה.