משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםמזיקים בגינהאיך להיפטר מעשבייה במדשאות ובצמחי נוי

איך להיפטר מעשבייה במדשאות ובצמחי נוי


מה עושים שבין מרבדי הדשא שלנו צצים עשבים שוטים ומזיקים שמפריעים לנו להנות? רונסטאר גרגרי Ronstar פתרון. תכשיר למניעת הצצה של עשבים חד-שנתיים במדשאות, בין צמחי נוי ובין ורדים

מאת: רוני טל - מנהל מחלקת הדברה
רונסטר הינו קוטל עשבים שוטים בררני, המשווק בתצורה גרגרית ומכיל את המרכיב הפעיל Oxadiazon בריכוז של 2%. התכשיר מונע הצצה של עשבים שוטים רעים חד שנתיים במדשאות, בגינות וכן באדניות ובעציצים.
התכשיר אינו פוגע במרבית זני הדשא ובצמחי תרבות קיימים ואף אינו מדביר עשבים רעים קיימים.
התכשיר מופעל ע"י גשם או ע"י המטרה. מסיסותו של התכשיר במים נמוכה ולכן הוא מתרכז בשכבת הקרקע העליונה, יוצר שכבת הגנה ובכך מונע את הצצת העשבים. קודקוד הצימוח של העשבים עובר דרך שכבת הקרקע המטופלת. התכשיר נקלט ע"י הנצרון ומדביר את העשב השוטה עוד בטרם עוברו את קו פני הקרקע. נוח לפיזור ניתן לפיזור על שטח נקי מעשבים. שטח משובש בעשבים-יש לעשב לפני ביצוע היישום.

לאחר פיזור התכשיר יש להשקות בהמטרה של כ - 10 ליטרים למטר רבוע.

מינון התכשיר הוא: 15 גרם ל - דשא בשטח של 1 מטר רבוע ובגינות- 10 גרם לשטח של 1 מטר רבוע.

המלצות למדשאות:

יש לפזר את התכשיר במינון המומלץ על דשא יבש ולהמטיר מיד לאחר גמר הפיזור. במדשאות הסובלות מתנאי עקה קלה, שנגרמה מיובש או מקור או מצל או ממחלות וממזיקים, מומלץ לפצל את המינון וליישם את התכשיר בשתי מנות של 7.5 גרם כל אחת. את המנה השנייה יש לפזר שבועיים לאחר פיזור המנה הראשונה. במקרי עקה קשים אין לפזר את התכשיר במדשאה.

במדשאות בהן מבצעים שזרוע חורפי אין לפזר את התכשיר בעונת הסתיו.

במדשאות ותיקות יש לפזר את התכשיר בתחילת עונת האביב למניעת הצצה של עשבים שוטים חד שנתיים קיציים. במידת הצורך אפשר לפזר גם בעונת הסתיו כדי למנוע הצצה של עשבים חד שנתיים חורפיים. במדשאות חדשות יש לפזר מיד לאחר השתילה והקליטה או לאחר הנחת המרבדים.


רונסטאר מתאים לפיזור על דשא מהזנים הבאים

אלטורו, סופר אלטורו, פספלון, קוקויו, בופאלו, דרבן וסנט אוגוסטין.

אין לפזר רונסטאר במדשאות בהן צומחת דיכונדרה זוחלת או על משטחים, שעתידה להיזרע בהם דיכונדרה.

פעולות אגרוטכניות כגון: אוורור, דילול עמוק וכדומה, עלולות לפגוע בפעילות התכשיר. לכן, יש לפזרו לאחר פעולות אלו ולא לפניהן.


המלצות לגינות, לאדניות ולעציצים:

יש לפזר את התכשיר על הקרקע, מתחת לנוף הצמחים ולהימנע מפיזור על הצמחים עצמם. אם נפלו גרגרים מהתכשיר על חלקי צמח-גבעולים, עלים, פרחים וכדומה- יש לשטוף אותם מייד.

 

אריזת 500 גרם מספיקה ל-35 מטרים רבועים של דשא או ל-50 מטרים רבועים של גינת נוי.