משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםכלי גינוןהכנת מכסחת דשא לעונה

הכנת מכסחת דשא לעונה

לקראת הקיץ והתחדשות הצמחייה, גם הדשא שלנו מרים את ראשו וחוזר לחיים לאחר תרדמת החורף בה היה שרוי. את מכסחת הדשא ושאר כלי העבודה ששהו במחסן כדאי להשמיש חזרה בצורה נכונה.

מאת: ברי פלד - מנהל מחלקת מיכון


הדשא שלנו בחצר היה בתרדמה במשך העונה הקרה והגשומה והמכסחת לא עבדה מספר חודשים. בחודשי האביב ובתקופה שאחריהם, מגיעים ימים חמים והדשא פורץ החוצה, מתחיל בצמיחה המחודשת. זה הזמן להוציא את כלי העבודה וביניהם את המכסחת ולהשמיש אותם חזרה לעבודה.

 

מה כדאי לבדוק ואילו פעולות חשוב לבצע כדי לשמור על המכסחת?

 

כללי

יש לוודא שכלהאומים, הבריחים והברגים סגורים היטב על מנת להבטיח שהמכונה מוכנה וכשירה לעבודה.

 

התקני בטיחות

יש לבדוק ולוודא כי כל התקני הבטיחות, משבתי המנוע או ההגנה תקינים והינם נמצאים במקומם. במידה והתגלה פגם חל איסור להשתמש במכסחת ויש לפנות למעבדה מורשית לתיקון הליקויים.

 

להבי החיתוך

יש לבצע בדיקה ויזואלית ולוודא שהלהב, חגורת הלהב ומכלול הלהב אינם שחוקים או פגומים. יש להחליף רכיבים שחוקים או פגומים לשמירה על איזון המכונה.

 

סל האיסוף

נבדוק את פתחי האוויר בסל האיסוף כדי שהכסחת לא תישאר על הדשא. במידה ולא נשתמש בסל איסוף יש לוודא כי ישנו מכסה לפתח הפליטה למען בטיחותנו בכדי למנוע פגיעה של כסחת וחפצים הנורים מפתח הפליטה.

אם פתחי האוויר לא נקיים, חלק מהכסחת עלול להישאר על הדשא. במדינות חמות כמו שלנו, הכסחת שנשארת על הדשא הופכת מהר מאוד לקומפסט ובתהליך הזה יש פליטה של טמפרטורות גבוהות מאוד דבר הגורם לכוויה  ונוצרים כתמים בדשא

 

מכסחות מופעלי בנזין

שמנים

מומלץ להחליף פעם בשנה או כל 25 שעות עבודה. בדרך כלל לא מגיעים ל 25 שעות ולכן מומלץ בתחילת העונה להחליף את השמן.

במכסחת אנחנו ממלאים שמן ארבע פעימות 15W40 / 20W50 / שמן 40.  מומלץ להשתמש בשמנים סינטטיים או חצי סינטטיים. הבדלי העלות בין שמן רגיל לשמן סינטטי או חצי סינטטי הוא שקלים בודדים וההבדל הוא גדול.

בדרך כלל הכמות הנדרשת היא 600 סמ"ק. קיימים בקבוקים שמגיעים כבר עם הכמות המדויקת . אחרי ההחלפה ולפני ההפעלה, מומלץ לבדוק את גובה מדיד השמן שדומה למדיד ברכב. באופן כללי מומלץ לפני כל הפעלה של מכסחת הדשא לבדוק את מדיד השמן.  

דלק

מומלץ לא לאחסן את המכסחת בחורף עם דלק במיכל, בגמר השימוש ולפני האחסנה יש לרוקן את מיכל הדלק ולהפעיל את המכסחת עד כיבוי מוחלט של המנוע .

 אין לאכסן דלק במיכל מתכת, האינטראקציה של הדלק עם המתכת גורמת לעיבוי הנוזל בשינוי טמפרטורות וליצירת מים במיכל. מים המתערבבים עם הדלק עלולים לגרום נזקים במכסחת ומומלץ  לאכסן את הדלק במיכל ייעודי לדלק העשוי מפלסטיק.

אנחנו ממליצים להשתמש בדלק טרי ולא להחזיק מלאיים בחצר.

חשוב ! תמיד מלא דלק במכסחת כאשר היא אינה חמה ובמקום מאוורר למען בטיחותך. 

ניקוי מסננים

כחלק מהטיפול מומלץ גם לנקות את המסננים כל שמונה שעות עבודה לפחות.

אם המסנן עשוי  מנייר , יש לנקות ע"י הטחות קלות או באמצעות לחץ אוויר-  אין לשטוף עם בנזין , דבר הגרום לנזק למסנן ובעקבותיו נזק למכסחת.

אם המסנן עשוי מרשת או לבד . יש לנקות ע"י בנזין או מים וסבון.

מסנן ספוג יש לשטוף בדלק ולאחר שיתייבש למסוך בשמן.

במידה והמסנן קרוע/בלוי חובה להחליף אותו במסנן חדש.

 

מכסחות מופעלי חשמל

כבל מאריך

יש לבדוק ולוודא כי הכבל המאריך שלם ואין בו כל פציעה, אם פגום יש להחליפו באחר.

להזכירכם ! חובה להזין את המכסחת   החשמלי מרשת החשמל רק דרך מפסק מגן לזרם דלף, הפועל בזרם שאינו גדול מ-0.03 אמפר. יש לבדוק את תקינות מפסק המגן אחת לחודש באמצעות לחצן הביקורת שלו. מותר שמפסק המגן יהיה משותף לכמה מעגלים במתקן. הזמן חשמלאי מוסמך על מנת לקבל מידע נוסף !  שימוש במפסק פחת מפחית את הסיכון להתחשמלות.

 

מכסחות מופעלי סוללות

יש לטעון את הסוללה במלואה ולבדוק את תקינותה, במידה ולא תקינה יש להחליפה בחדשה.

 

 

כיסוח ראשון

בהתחלה מומלץ לעשות כיסוח גבוה יחסית ואחרי שלושה ימים כיסוח רציני. לאחר מכן להתאים את התדירות לקצב צמיחת הדשא. הממוצע הוא כ 10 ימים. תלוי בסוג הדשא, בכמות המים שנותנים לו.

 

והחשוב ביותר - בטיחות

לפני השימוש וודא שאין אבנים , ברזלים או כל חפץ אחר על הדשא.

מומלץ להשתמש באמצעי מגן הכוללים כפפות משקפי מגן ואוזניות.

נעל נעליים סגורות ולבש מכנסיים ארוכים.

כסח תמיד בתנאי ראות טובה ובאור יום מלא.

 

בכל טיפול/ניקוי וריקון מיכל האיסוף חובה לכבות את המכסחת!

 

המלצה נוספת - מומלץ לכסח רק כשהדשא יבש. לא לכסח כשהדשא רטוב מהשקיה ומהטל של הבוקר. מה הסיבות?

  1. דשא רטוב כבד יותר ומכביד על הסכינים
  2. אנחנו עלולים להחליק בעת הכיסוח
  3. הכסחת הרטובה סותמת את הסל