משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר

חרמש

כמו בכל כלי ממונע, חרמש חשמלי, חרמש מכני, חרמש מוטורי, חרמש בנזין הם כלים שצריך ללמוד איך להשתמש בהם, כדי להפיק מהם עבודה טובה לאורך זמן. יש לנו כמה המלצות עבורכם.

מאת: ברי פלד - מנהל מחלקת מיכון

חרמש חשמלי, חרמש מוטורי - כלי עבודה המופעלים על ידי בנזין וחשמל, מיועדים לחתוך עשבים ודשאים בשולי המדשאות ובאותם מקומות שמכסחת הדשא אינה יכולה להגיע אליהם.

 

בחירת סוג החרמש וגודל המנוע שלו, מותנית בסוג ובמשך העבודה שעליו לבצע.

 

כך למשל, לחיתוך עשביה בשטחים פתוחים או במטעים ולעבודות קבלניות - רצוי להשתמש בכלי מסוג חרמש מכני בעל מנוע בנפח 30 סמ"ק לפחות. לחיתוך דשאים בגינות הפרטיות, ניתן להשתמש בחרמש בעל נפח מנוע קטן מ 30 סמ"ק או חרמש חשמלי שהוא כמובן בעל מנוע חשמלי. גודל המנוע הוא פונקציה של גודל השטח ומשך העבודה.


חרמש חשמלי, חרמש בנזין


כמה סיבובי מנוע לדקה?

התשובה ההגיונית: ככל שהחוט החותך מסתובב במהירות גדולה יותר, תגדל גם יעילות החיתוך וראה זה פלא - גם המנוע יחסוך מאמץ. לכן, יש להקפיד שבזמן העבודה יופעל המנוע בסל"ד (סיבובי מנוע לדקה) המכסימלי שלו.

 

אל תשנו את עובי החוט

חוטי הניילון המורכבים על ראשי החרמשים, חותכים כל מה שרך מהם ונחתכים על ידי כל מה שקשה מהם. אבל רק יצרן החרמש קובע מהו קוטר חוט הניילון המתאים לכל חרמש.

מי שרוצה להאריך את חיי מנוע החרמש שלו, טוב יעשה אם יקפיד להרכיב אך ורק חוט ניילון בקוטר המתאים להוראות היצרן ולא ינסה להתחכם ו"לשפר" את עובי החוט. זאת מפני שמשקל החוט משפיע על עומס המנוע החשמלי או יחידת ההפעלה של ראש החרמש המנועי. משקל חוט הוא כמובן, פונקציה של עוביו.

 

חוט עבה יותר חותך טוב יותר?

לאו דווקא. המלצת היצרן היא הקובעת. חוטים בקוטר עבה מידי, גורמים נזק לראש המפעיל.

בחרמשים חשמליים נגרמת במקרה כזה התחממות יתר של המנוע.

 

אז מה אם הראש נעצר?

מוטב שלא ייעצר בזמן העבודה, עקב נגיעה בקרקע או במכשול אחר. כאשר דבר זה קורה בזמן פעולת המנוע, נגרם נזק למערכת המפעילה - ובחרמש החשמלי גם במקרה זה נגרמת התחממות יתר של המנוע.

 

אפשר גם לנסר, אבל...

הפעלת החרמש עם דיסק ניסור דורשת תשומת לב מיוחדת. דיסק זה מיועד לענפים קלים בלבד. ניסור נכון יתבצע אך ורק בדרך של "הנחתת מכות" על גבי הענף שמבקשים לנסר. שיטה זו מונעת את עצירת ציר החרמש.

 

כשמדובר בשימוש בדיסק חיתוך בתוך סבך ענפים, החיתוך הנכון ייעשה תוך כניסה ויציאה מתוך הסבך המיועד לחיתוך לסירוגין.

רשת הגרעין יבואנית רשמית למגוון מותגי חרמשים חשמליים וחרמשים מכניים: מתוצרת Ikra גרמניה, Yongjia, Husqvarna, McCULLOCH, GARDENA, מותגים אירופאים מובילים. לקטגורית חרמשים לחץ כאן


חרמש חשמלי רגיל או נטען GARDENA
חרמש חשמלי IKRA


חרמש בנזין Yongjiaחרמש רב תכליתי Husqvarna McCULLOCH