משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתקטגוריותקטלוגגידול ביתיהשקיהצנרת וטפטפות לעציצים
מיין לפי:

צנרת וטפטפות לעציצים

 

ארצנו מתאפיינת בחלקה באקלים מדברי ובחלקה האחר באקלים על גבול המדברי, ועל כן קיימת חשיבות בתכנון נכון של מערכת ההשקיה במרפסת. ניתן להשקות כמובן את העציצים ידנית בעזרת צינור או משפך, אך יתרונותיה של מערכת השקיה ממוחשבת בטפטוף הינם רבים:

בעזרת מערכת טפטפות ממוחשבת לעציצים, הצמחים מקבלים את כמויות המים המדויקות הדרושות להם, אין פספוסים במועד ההשקיה או מנגד השקיית יתר שעלולה לפגוע בצמח ולהמיתו.

כך נשיג חסכון משמעותי במים עבורכם ועבור הסביבה. בעזרת בקר ההשקיה נספק את כמות המים הנדרשת (לא פחות ולא יותר). הודות לטפטפות יסופקו המים באופן מבוקר לשורשי הצמח, לא ילכו לחלקי הצמח האחרים או לאוויר ללא עודף במי השקיה. יתרון נוסף מתבטא בכך שטפטוף המים בסמיכות לשורשי הצמח יביא בטווח הרחוק להתפתחות טובה יותר של הצמח בשל הניצול המירבי של המים.

ישנן שתי מערכות טפטפות לעציצים הבנויות על מנגנונים שונים:

טפטפות מווסתות- מכילות דיאפרגמה, מעין גומיה הנמתחת או מתכווצת בהתאם ללחץ המים המגיע מהצינור המוביל, ומווסתת את ספיקת המים. טפטפות אלו מאפשרות לנו להתמודד גם עם שטחים בעלי שיפועים רבים וגם עם איכות מים ירודה יותר.

טפטפות לא מווסתות- טפטפות אלו כוללות מנגנון המאפשר מעברי מים גדולים הכולל מסלול שבו יש מערבולת מים פנימית אשר מקטינה את לחץ המים ומפנה חלקיקים לא רצויים שחדרו למערכת. לחץ המים במערכת זו משתנה בהתאם ללחץ שנכנס לטפטפת, כלומר ככל שנגביר את הלחץ הנכנס לטפטפת, כך תעלה גם רמת ספיקת המים פר שעה ולכן טפטפות אלה מותאמות לשימוש באזורים שאינם מלאי שיפועים שונים אשר משנים את הפרשי הלחץ וכאשר יש לנו מים באיכות גבוהה יחסית.